Amerikai film

Innen: IKM
A lap korábbi változatát látod, amilyen L33t (vitalap) 2010. május 13., 00:23-kor történt szerkesztése után volt. (Katasztrófafilm)
Jump to navigation Jump to search

Egy kis történelem

A 19. század végén és a 20. század hajnalán felfedezték, hogy a mozgókép jó és kik mások, mint az Amerikaiak akartak ebből rettentő sok pénzt meríteni, hiszen A vérükben van mindez. A filmstúdiók elhalmozták az emberiséget jobbnál jobb filmeket, de ebből nem volt elég: még több pénzt is kellett termelni. Ennek egyenes ágú következménye volt a filmek minőségének exponenciális csökkenése, ami leginkább az 1990-es évek elejétől volt jellemző és napjainkban is tart.

Film kategóriák

A filmeket leginkább úgy lehet jellemezni, mint egy gombóc fagyit (vagy kettőt, vagy hármat, vagy...). Finom és mindenki megtalálja a magának valót. Namármost ebből egy komoly tényező hiányzik az amerikai filmek 99%-ból: az, hogy finom. Képzeljetek el egy gombóc fagyit, ami a leghitványabb 50 forintos zacskós fagyiporból készült csapvízből: ezt fogjátok kapni. A következőekben a hájas nyájas olvasó kész sablonokat fog kapni amerikai filmek készítéséhez.

Vígjáték

Főszereplőnek természetesen Adam Sandlert ajánljuk, mert vicces nagyon. A történetben megismerünk egy átlagos balfék embert, komikus mivolta miatt egyfolytában a célpontja mindenkinek. Nadeaztán MAJDŐMEGMUTATJA és közben megismerkedik egy lánnyal, aki nem veszi komolyan, leginkább mert van egy vőlegénye. De aztán ő MEGMUTATJA CSAKAZÉRTIS, közben el akarja a lányt csábítani, de nem sikerül neki sehogy sem. Miközben ő megmutatja, előtűnnek az ellenségek, akik vagy tényleg gonoszak, vagy csak szimplán buzi köcsögök, akik keresztbe akarnak tenni a MEGMUTATÁSNAK. Ezek között van természetesen a lány barátja/vőlegénye is, így a film vége felé, mikor a vőlegény ki akar Adam Sandlerrel tolni, maga esik bele az ásott gödörbe és hősünk végre megkaphatja élete szerelmét.

Elképzelhető még olyan eset, hogy mégsincs a lánynak vőlegénye. Ebben az esetben a hősünkbe már a film ELEJÉN beleszerelmesedik a nő is, hogy a közepe-vége felé csalódjon azért, mert átbaszta a fejét. De a legvégén mégis összejönnek.

Akcióvígjáték

Ebben a történetben már nem Adam Sandler a főhős, mert ő sajnos nem alkalmas akciófilmekhez. Az alapsztori általában 2 emberből áll, akik elvállalnak valamilyen küldetést, melyben életüket kockáztatják. A társak egymást cikizik a történet teljes hossza alatt, a legszorultabb helyzetekben is mindig jut egy-egy poénra idő, hogy a rekeszizmokat folyamatos mozgásban tartsák (mármint a sajátjukat, a nézőkét úgyse tudják). Természetesen a film vége felé szorult helyzetbe kerülnek, az egyiküknek kell megmentenie a másikat, majd egy hatalmas robbanás után jöhet a "mi történt ezek után" rövid összefoglalója.

A kedves olvasó láthatja, hogy annyira szar ez az egész, hogy még én se tudok frappáns vicceket kovácsolni belőle.

Akciófilm

Az 1990-es évek elején ez a kategória a filmek királya volt. Gondoljunk csak Arnold Svájcinégerre, Szilveszter Szalonnára, Burúsz Villisz!-re vagy Szítvön Szegálra. Ez mára kikopott. A filmben a főhős egy visszavonult XYZ (ide lehet a legfaszább mesterségeket felsorolni). Majd felkérik Z-ék, hogy mivel ők voltak minden idők legjobb XYZ-je, ezért most szükség van a segítségükre. A főhőst két féleképp lehet rávenni az együttműködésre:

  • Ha a jó oldalon állnak a felkérők, akkor általában a főhős elvállalja a segítséget.
  • Ha a rossz oldalon állnak a felkérők, akkor a főhős elvált(mi más) feleségét, vagy otthagyott lányát(ki mást) elrabolják túszul, hogy segítsen.

A film ezek után átmegy nyomozásba. A főhős elhagyatott gyártelepen, garázsépületben találkozgat ellenségekkel, illetve segítőkkel, ahol mindig kell lennie tűzharcnak. Természetesen még a 9 milliméteres Berettának is akkora tára van, hogy a főhős simán lekaszabol fél hadsereget vele egyetlen újratárazás nélkül. A főhős ilyenkor nem sérül meg, vagy ha igen, akkor az egyik segítőjéhez menekül a harc után aki egy nő és miközben a sebeit ellátja, hangos sziszegésekkel jelzi, hogy az fáj. A bekapott golyót persze szinte észre see vette.

A film következő részében előkerül a túszul ejtett családtag egy egyezkedés során, vagy ha az nem volt, akkor a segítőtársat ejtik túszul. Egy nagyobb egyezkedés után újabb tűzharc alakul ki, aminek két kimenetele lehet:

  • Ha családtagról van szó, akkor ő már nem fog meghalni, mert ennek csak a film elején szabad megtörténnie.
  • Ha nő, vagy gyerek a túsz, akkor nem halhat meg.
  • Ha néger a túsz, akkor meghal, kivéve, ha főszereplő ő is, vagy nagyon vicces.

A kimenekített társ után rájön a főhős, hogy a célpont, vagy a céltárgy hol van, megkeresi, egy bazinagy tűzharc és robbantós jelenet közepette megszerzi a tárgyat, vagy megöli az ellenséget, majd ellovagol a lenyugvó nap felé.

Horrorfilm

Japán, vagy legalább 30 éves amerikai film remake. A 30 éves amerikai film is 90%-ban remake. A film során egy gonosz élőlény/dolog tart rettegésben egy várost, vagy egy közösséget. A film természetesen nem a főszereplőkkel kezdődik, hanem egy teljesen oda nem illő személy tragédiájával, aki áldozatul esik annak a bizonyos gonosz erőnek. A következőekben idilli hangulatban mutatják a főhősöket. Körülbelül fél óra és 9000+ felesleges beijesztés után megjelenik tényleg az igazi gonosz. A szereplők sorban hullanak el. Először általában azok, akik hitetlenek voltak az egész dologgal kapcsolatban. Ezek után jönnek a négerek. A megmaradt hősök ezek után keresnek valakit, aki tud megoldást a gonosz ellen. Ez az ember általában meghal, amint segíteni tudott nekik valamit is. Végül kiállnak a gonosz ellen és újból happyend.

Katasztrófafilm

A legidegesítőbb és leggyengébb kategória. A nem annyira felkapott katasztrófafilmeknek természetesen 2 részeseknek kell lenniük. Ez azért jó, mert így dupla áron tudják eladni a Film+-nak, miután még az USA-ban SEM veszi meg senki. A film főhőse egy tudós, aki felfedez egy közelgő katasztrófát, de senki nem hisz neki. Miután szerez pár követőt, elkezdenek harcolni az igazukért de a katarzis már elkezdődik. A hitetlenek természetesen itt is elsőként hullanak el, akárcsak a horrorfilmekben. A főhős elszakad a szeretteitől, akiket halottnak hisz, de a történet több szálon fut, ahol látjuk az életben maradt hozzátartozókat is. Az Amerikai elnök is természetesen szerepet kap a történetben, akit az alacsony költségvetésű filmekben fehér ember alakít, a drágákban Morgan Freeman. A teljes katasztrófa egyre közeleg, miközben a tudósok a megoldást keresik, ekkor már egy emberként állva az addig legnagyobb balfasznak titulált főszereplő mögött. A film vége happyend.

Romantikus film

A film főszereplője megismer valakit. Beleszeret. A szerelmet megakadályozza a tény, hogy a kiszemelt nőszemély/férfi már kapcsolatban van/egyáltalán nem komálja a főhőst, azonban vicces és fordulatos kalandok során egyre jobban közelednek egymáshoz, hogy a film csúcspontján aztán egy félreértés miatt összevesszenek. A film végén pedig egy szívdobogtató jelenet során (pl. fejtvesztett rohanás a repülőtéren át, hogy elérje a főhős az elutazni vágyó szerelmét) újból egymáséi lesznek és the end.

Animációs film

A főhős és egy társa mennek és mennek és kalandokba kerülnek. És közben mennek valamerre és miközben mennek csupa vicc és humor van XD Közben valamilyen ellenségek meg akarják akadályozni őket a menésben, de ők azért is mennek és a végén odaérnek és the end.

Filmes klisék

A fenti sablonok már felfedtek pár megszokott filmes húzásról a fátylat, de még van bőven, amit meg lehet említeni:

  • A főszereplő nem hal meg.
  • Ha meghal a főszereplő, akkor a túlvilágon fogjuk őt tovább látni. Ebben az esetben csakis vígjátékról, vagy romantikus filmről lehet szó.
  • A mellékszereplők közül csak a humoros emberek, nők, gyerekek és kutyák maradnak életben.
  • A főgonosz(ok) mindig pórul járnak.
  • A legnagyobb autós üldözések során se ütnek el senkit az utcán.
  • A rendőrök fánkot esznek és kávét isznak.
  • A párosan járőröző rendőrök közül legalább az egyik annyira dagadt, hogy kizárt dolog, hogy lefutna egy átlagos zsebtolvajt.
  • A rendőrautók egy kisebb koccanás után is leállnak. Az autó szirénája természetesen VIJJ VIUJJ VUJJv ujj vuuuuuuuuujjj.
  • A főhőst 9000+ golyó se találja el egy harc közben, de a tűzharc levégén egy golyónak azért sikerül behatolnia a lábába/lapockájába/vállába.
  • A film végén 123 rendőrautó, 58 tűzoltó kocsi és 40 mentőautó van a helyszínen, ahol a háttérben járókelők figyelnek, a rendőrök körülhúzzák épp a sárga csíkkal a bűntett helyszínét, a főhőst és társát pedig meleg takaróval várják a mentőautókban.
  • Ha a főhőst, vagy a társát a film végén hordágyon viszik, mindig jut idő 3-4 perc diskurzusra. Eközben a mentősök természetesen türelmesen megvárják, hogy kibeszéljék magukat a szereplők.