Filozófia

Innen: IKM
A lap korábbi változatát látod, amilyen Sedthh (vitalap) 2010. január 27., 13:40-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „A filozófia olyan mint a segglyuk: mindenkinek van sajátja, de kurvára idegesít, ha a más az övét mutogatja. Még az ókorban, néhány államférfi úgy gondolta, …”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Jump to navigation Jump to search

A filozófia olyan mint a segglyuk: mindenkinek van sajátja, de kurvára idegesít, ha a más az övét mutogatja. Még az ókorban, néhány államférfi úgy gondolta, hogy ők minden fontos dologra rájöttek az univerzumban, amire csak rá lehet (beleértve a fiatal fiúkkal való nemi életet) és ezt oktatni is kellene a közjó érdekében. Ez a tendencia azóta, a süldők molesztálásán kívül mit sem változott.

Filozófiát azért érdemes tanulni, mert később, minden olyan tantárgyban, ahol nem kell számolni, mint örök joker kártya bevethető. Bármilyen kérdésre max pontos választ jelent, ha erősen elgondolkodunk, és utána az épp aktuális kor filozófusától idézünk pár mondatot. Ebből egyből le fogja vágni a tanár, hogy valójában kurvaértelmesek vagyunk csak kicsit izgulunk a vizsgadrukk miatt.

Hogyan legyünk filozófusok

Mivel minden filozófia gyakorlatilag ugyanaz, ezért mi is könnyedén felcsaphatunk bölcs mindentudónak, ha érezzük magunkban a potenciált. Csak annyit kell tennünk, hogy követjük az alábbi pontokat világnézetünkben:

  • Nekem igazam van, mindenki másnak, főleg akiket utálok és viszont utálnak, azoknak nincs.
  • Minden amit a világról tudunk az rossz.
  • A világ is rossz.
  • Vagy az emberek.
  • Vagy a társadalom.
  • Isten létezik és szeret engem, nekem csak rá kell jönnöm, hogy hogyan teszi ezt.
  • Minden előttem lévő filozófusnak a kurvaannyát. Nincs igazuk.
  • Az embereknek is a kurvaannyát. Nincs igazuk.
  • Vagy a társadalomnak.

Filozófusként meg kell, hogy legyünk győződve arról, hogy nekünk tökéletesen igazunk van. Mindenben. Mivel igazunk van, ez rengeteg mindenre feljogosít: például arra, hogy kitaláljuk, milyen is a tökéletes társadalom. Ez igaz, hogy előttünk még senkinek sem sikerült, de nekik ugye nem volt igazuk.

  • A tökéletes társadalomban mindenki boldog és jó.
  • Ezt úgy lehet elérni, hogy törvényeket hozunk és betartunk. Az, hogy ez eddig nem sikerült, azért van mert mindenki fasz.
  • A törvényeket amiket be kell tartani, majd én a filozófus hozom, illetve az a pár ember, akiket egész életükben csak arra képeztek, hogy olyanok legyenek mint én. Helyesen.
  • Ez mindenkinek jó lesz.
  • A zsarnokoknak is akik most uralkodnak, mert ők is jobban örülnének az egyenlőségnek.
  • Amúgy mindig csak zsarnokok uralkodnak a történelemben, kivéve, ha épp jóban vagyok eggyel.

Ha valaki vitába szállna hibátlan eszmefuttatásunkkal, akkor nyugodtan világítsunk rá arra, hogy ő egy buta, értéktelen és egyszerű kis fasz (ne feledjük, hogy mindenkinek boldognak kell lennie a jó társadalomban, kivéve akiket utálunk) és csak azért nem ért egyet velünk, mert nem képes felfogni a tyúkszerű agyával, miről is beszélünk. Az, hogy az enberek többsége nem érti a gondolatainkat, teljesen átlagos dolog: a társadalomnak csak egy kis része fogyaszt folyamatosan kábítószereket.

Hogyan oktassunk filozófiát

Lehetőleg hétfő reggel 8-kor tartsuk az órát, hogy biztosan minél többen jöjjenek be rá. Beszéljünk rengeteget, olyan dolgokról, amiket nem fogunk visszakérdezni. Ne érdekeljen, hogy minden ember másként gondolkozik és épp ezért meg van a helye a világban: egyedül nekünk van igazunk, a mi nézőpontunk a helyes. Ezért nyugodtan lepontozhatunk minden vizsgát, amiben nem szó szerint azok a mondatok vannak leírva, amikre mi éppen gondolunk. Ha a diák értené a filozófiát, akkor ugyanúgy gondolkodna mint mi, ebből következik, hogy ugyanazok a gondolatok lennének a fejében, ugyanazokkal a szavakkal és ugyanúgy nem mosna soha hajat. Ha valaki rondán írt arra nem kell pontot adni, hiszen Isten léte miatt az igazságnak szépnek kell lennie.

Természetesen a tanárokat is meg lehet érteni, hiszen nem is igazi filozúfus az, akit a környezete nem akar megégetni.

Híres filozófusok

ez a cikk még csoNk és példáúl bővíthetnéd


Platón

A platói szerelem

Szókratész tanítványa, akinek rengeteg mindent köszönhetünk. Valódi neve Arisztoklész, apai nagyapja után. A Platón nevet csak később kapta és görögül nagy vállút jelent. Valójában Platónnak soha nem volt nagy válla, csak arca. Tanításai szerint a legfőbb igazság létezik (ideák), de a világban csak a torzított másaikat láthatjuk. Illetve mi nem látjuk, csak Platón. Az enberek úgy élnek, mint barlangokba leláncolt makájok, akik a falat nézik egész nap. A besütő fény a dolgoknak a sziluettjét vetíti a barlangfalra, amiket mi igazságnak hiszünk. Ha valaki kimenne a barlangból, miután szeme hozzászokott a káros UV-hez, a látvány eltöltené. Ha visszajönne elmesélni a többieknek, hogy mit látott, azok arconröhögnék.

Arisztotelész

Őt emlegetik úgy, mint "a filozófust". Platón tanítványa volt és sokat töprengett azon, hogy mi a jó. Később Nagy Sándor tanítómesterévé vált, szemmel láthatóan nagy sikerrel. Arisztotelész legtöbb munkája szerencsére fennmaradt - torzítva. A középkorban, mivel egyedül a Biblia jelentett igazságot, az ő logikusabb világnézetét üldözték, mert kételkedésre ösztönzi az embert Istenben. Ezért A. Szent Tamás már úgy fordította le, hogy a filozófus világnézetét valójában a Bibliában leírtak egy másik értelmezéseként mutatta be. Arisztotelész a nevetésről is írt, de azt csak kesztyűben szabad olvasni.

Valaki fejezze be

Mert én most elfáradtam kurvára.