„Anime” változatai közötti eltérés

Innen: IKM
Jump to navigation Jump to search
a
a (KÖCSÖG)
 
(20 közbenső módosítás, amit 5 másik szerkesztő végzett, nincs mutatva)
3. sor: 3. sor:
 
[[Image:Anime_food.jpg|thumb|right|Japán főzőshow anime]]
 
[[Image:Anime_food.jpg|thumb|right|Japán főzőshow anime]]
 
[[Image:Anime_google.png|thumb|right|Csak a [[google]] segítségével keressünk animéket, mert csak a legjobbakat dobja ki találatként]]
 
[[Image:Anime_google.png|thumb|right|Csak a [[google]] segítségével keressünk animéket, mert csak a legjobbakat dobja ki találatként]]
 +
[[Image:Japan_vaginal_art.jpg|thumb|right|Átlagos japán óra a tokiói képzőművészeti egyetemen]]
 +
[[Image:Ww2_anime.jpg|thumb|right|Japán rajzfilm a világháborúról, otakuk számára is érthető formában]]
  
Anime szó származása: animation szó rövidüléséből. Származási hely: Japán. Míg japánban anime alatt mindenféle rajzfilmet értenek, addig nyugaton csak és kizárólag a japánok keze által készült rajzfilmeket értik. A szó nem megfelelő használata az Otakuk haragját válthatja ki. Nem egyszer komoly vita eldönteni egy-egy alkotásról, hogy az anime-e vagy sem.
+
Anime szó származása: '''anim'''als'''e'''x rövidüléséből. Származási hely: [[Japán]]. Míg japánban anime alatt mindenféle rajzfilmet értenek, addig nyugaton csak és kizárólag a japánok keze által, [[pedofil]]ok számára készült rajzfilmeket értik. A szó nem megfelelő használata az [[Otaku]]k haragját válthatja ki.
Ezen felül számos más szónak megváltozott a jelentése, miután ez a fajta kultúra szélesebb körben kezdett el terjedni a világban, lásd.: hentai, loli, stb.
+
 
 +
<b>PROTIP: ha most ismerkednél az animékkel, de nem tudod, hogy mit nézz, akkor látogass el a [[lohere|lohere.net]] exkluzív [[Anime lista|Anime listájára]] <s>és bizonyosodj meg róla, hogy még véletlenül sem egy olyan animének látsz neki, ami ott fel van tüntetve.</s></b>
  
 
==Kialakulása==
 
==Kialakulása==
  
Manga azóta létezik, mióta a japánok tudnak rajzolni. Anime pedig azóta, mióta tudnak animálni. Évszámot, helyet, időt, nevet teljesen felesleges írni, azért mert az egyszeri olvasó úgyis csak elfelejti, nekem pedig utána kéne járnom.
+
[[Manga]] azóta létezik, mióta a japánok tudnak rajzolni. Anime pedig azóta, mióta Pearl Harbor megtámadásakor rengeteg videokazettát zsákmányoltak, és sikeresen lemásolták [[Walt Disney]]t. Évszámot, helyet, időt, nevet teljesen felesleges írni, azért mert az egyszeri olvasó úgyis csak elfelejti, nekem pedig utána kéne járnom.
  
 
==Jellemzői==
 
==Jellemzői==
 
Ha meglátunk egy rajzot, rajzfilmet, 95%-os valószínűséggel rá tudjuk vágni hogy: „ez anime!” ha a következő tüneteket fedezzük föl:
 
Ha meglátunk egy rajzot, rajzfilmet, 95%-os valószínűséggel rá tudjuk vágni hogy: „ez anime!” ha a következő tüneteket fedezzük föl:
  
*Izzadtságcsepp: a vígjátékok leggyakoribb eleme. Ha valaki nagyon „lefárad”, vagy kínos helyzetbe keveredik, a feje mellett és felett jelenik meg egy hatalmas csepp. Ez többnyire társul a megfelelő fáradt, vagy döbbent arckifejezéssel, de működik háttal álló, vagy meglepetését titkolni akaró szereplővel is.
+
*Izzadtságcsepp: a vígjátékok leggyakoribb eleme. Ha valaki nagyon „lefárad”, vagy kínos helyzetbe keveredik, a feje mellett és felett jelenik meg egy hatalmas csepp. Ez többnyire társul a megfelelő fáradt, vagy döbbent arckifejezéssel, de működik háttal álló, vagy meglepetését titkolni akaró szereplővel is. Minden második percben van egy olyan jelenet, amiben látható izzadságcsepp.
  
*Sírás:  ha egy szereplő sír, általában patakként folyik, vagy szökőkútként csobog a könny a szeméből.
+
*Sírás:  ha egy szereplő sír, általában patakként folyik, vagy szökőkútként csobog a könny a szeméből. Ezért veszi japánt tenger körül.
  
*Sebességvonalak: többnyire az állóképek mögött, a háttér helyén láthatók. A mozgás gyorsaságát az amerikai képregények is gyakran vonalakkal jelzik – az animében ilyenkor a háttér helyét teljesen a sebességvonalak veszik át. Ha volt gyerekkorod, és láttál már egy epizód Pokémont, akkor tudod miről van szó.
+
*Sebességvonalak: többnyire az állóképek mögött, a háttér helyén láthatók. A mozgás gyorsaságát az amerikai képregények is gyakran vonalakkal jelzik – az animében ilyenkor a háttér helyét teljesen a sebességvonalak veszik át. Teljes [[Pokémon]] epizódok hozhatóak létre állóképekből, amik mögött csíkok mozognak.
  
*Szem: „A szem a lélek tükre” tartja a japán mondás. Ez az animékben is igaz, míg a jó szereplőknek általában bociszemei vannak, addig a gonoszok szűk vagy ferde szemmel néznek a világra.  
+
*Aránytalan fej
 +
*Aránytalan szemek: az aránytalan fej 25-90%-át kell, hogy elfoglalják, és több színből kell, hogy álljanak, mint a karakter maga.
 +
*Aránytalan felsőtest: kisebb kell legyen a szemnél
 +
*Aránytalan végtagok: ez nem teljesen igaz, csak vastagságban, hosszban és átmérőben kell, hogy aránytalanok legyenek
 +
*Aránytalan nemiszervek: Ezzel kompenzálnak a japók.
  
*Chibi (super deformed): (a japán chiisai = kis szóból) kis, szándékosan 10.000%-osan cuki karakterdizájn, ami azért van, hogy a rajongó lányok még több dolgot tudjanak aggatni a telefonjaikra, táskáikra. Hivatalosan az animékben a helyzet komikusságának fokozásának érdekében vetik be ezt a módszert (lárifári). Valljátok be: hányan vagytok, akik odaadnátok a fél karotokat egy chibi Sasuke vagy Ichigo nyakláncért. Na ugye?!
+
*Elbaszott hajszínek: Mindenkinek kék, zöld, vagy minimum rózsaszínű a haja, legalább így valahogy megkülönböztethetőek a generál lárvaarcú szereplők. Bármilyen hajszín választható a szivárvány színei közül, egyetlen kitétel, hogy természetellenes kell, hogy legyen.
  
*Aránytalan testrészek: ez magáért beszél. Mégsem Chibi, mert itt nem a cukiság a cél, hanem az egyediség.
+
*Chibi (super deformed): (a közismert Chibo kávé japán megfelelője Chibi, a karakterek és az elbaszott kávébabok közti hasonlóság miatt használatos) kis, szándékosan 10.000%-osan [[kawaii]] karakterdizájn, ami azért van, hogy a rajongó lányok még több dolgot tudjanak aggatni a telefonjaikra, táskáikra, mivel a fél karukat odaadnák egy chibi Sasuke vagy Ichigo nyakláncért.
  
Természetesen akadnak kivételek: Hayao Miyazaki animéi mentesek ezektől a mindennapi animés kifejezőeszközöktől: például a karaktereknek normális szemeik vannak. (pl.: Chihiro szellemországban)
+
'''Természetesen akadnak kivételek''': Hayao Miyazaki animéi mentesek ezektől a mindennapi animés kifejezőeszközöktől: például a karaktereknek normális szemeik vannak, viszont ehelyett 7 éves lányok és a kapitalista patkányok környezetrombolása ellen küzdenek.
  
 
==Műfajok==
 
==Műfajok==
 
Ha az egyszeri ember azt hiszi: „ez rajzfilm, ez gyerekeknek való”, nagyon nagyot téved. Az animékben megtalálhatok ugyanúgy műfajok, mint a normális filmekben: (természetesen éles határok nem húzhatók)
 
Ha az egyszeri ember azt hiszi: „ez rajzfilm, ez gyerekeknek való”, nagyon nagyot téved. Az animékben megtalálhatok ugyanúgy műfajok, mint a normális filmekben: (természetesen éles határok nem húzhatók)
  
*Vígjátékok: manapság humor nélkül, vicces jelenet nélkül nem készülhet se film, se rajzfilm. A külön erre specializálódott animék vagy paródiák - más rajzfilmek kifigurázásával érik el, hogy a néző nevessen -, vagy pajzán utalások találhatók bennük.
+
*Vígjátékok: manapság humor nélkül, vicces jelenet nélkül nem készülhet se film, se rajzfilm. A külön erre specializálódott animék vagy paródiák - más rajzfilmek kifigurázásával érik el, hogy a néző nevessen. A legtöbb japán vicc arról szól, hogy a főhős szeret egy lányt, de nem meri elmondani, a lány viszont retardált és nem fogja fel, hanem félreérti XD
 
Példák :Exel Saga, Lucky Star, Azumanga Daioh
 
Példák :Exel Saga, Lucky Star, Azumanga Daioh
 
<gallery>
 
<gallery>
38. sor: 45. sor:
 
Image:Excel.jpg|Luky Star
 
Image:Excel.jpg|Luky Star
 
</gallery>
 
</gallery>
 +
<br />
  
 
+
*Akció: az ilyen animék lényege, hogy van egy főgonosz, riogatja a népeket, és a főhős, kinek ereje mindig több mint 9000, és jól  legyőzi azt. Azért, hogy a sorozat jó sokáig tartson, először a főhősnek sok részen keresztül edzenie kell – egyes esetekben legelőször sikerül jól kikapnia a főellenségtől – aztán a katonáin, parancsnokain, kapitányain keresztül eljutnia hozzá, hogy aztán 5-10 részen keresztül harcoljanak. <br />
*Akció: az ilyen animék lényege, hogy van egy főgonosz riogatja a népeket, és a főhős, kinek ereje mindig több mint 9000, legyőzi azt. Azért, hogy a sorozat jó sokáig tartson, először a főhősnek sok részen keresztül edzenie kell – egyes esetekben legelőször jól kikapnia a főellenségtől – aztán a katonáin, parancsnokain, kapitányain keresztül eljutnia hozzá, hogy aztán 5-10 részen keresztül harcoljanak.  
+
Egy átlagos harci jelenet:
Példák: Dragon Ball Z, Naruto, Bleach, Inuyasha
+
#Főhős találkozik élete legnehezebb ellenfelével akiről eddig még nem hallott
 +
#2 részen át elmesélik egymásnak, hogy mennyire meg fogják ölni egymást, de a másik ezt nem hiszi el
 +
#3 részen át alapvető technikákkal harcolnak, mint például karddal csapkodás. Ezután valamelyikük nyerésre áll, ezért a másik energiát gyűjt, hogy erősebb legyen
 +
#2 részen át energiát gyűjt miközben meséli, hogy mennyivel erősebb lett, és így biztosan meg fogja ölni ellenfelét. Ellenfele rendes, ezért kivárja, amíg végez.
 +
#4 részen át küzdenek és véresre verik egymást
 +
#Ezután a 2-ik pontra vissza lehet ugrani akárhányszor
 +
#A főhős összegyűjti utolsó energiáit és felfedez egy támadást amiről még nem hallott, viszont tökéletesen tudja alkalmazni
 +
#Ezzel legyőzi a főellenséget, mire megérkeznek a felmentő barátai, hogy megkérdezzék tőle: "Ugye nem esett bajod?"
 +
<br />
 +
Példák: Dragon Ball Z, [[Naruto]], Bleach, Inuyasha
 
<gallery>
 
<gallery>
 
Image:Piccolodick.gif|Dragon Ball
 
Image:Piccolodick.gif|Dragon Ball
48. sor: 65. sor:
 
Image:Inuyasha_cosplay2.jpg|Naruto
 
Image:Inuyasha_cosplay2.jpg|Naruto
 
</gallery>
 
</gallery>
 +
<br />
  
*Kaland: nem megyek iskolába helyette egyedül legyőzetem a világot másokkal.  
+
*Kaland: nem megyek iskolába, helyette egyedül legyőzetem a világot másokkal.  
 
Példák: One Piece, Pokémon, Digimon
 
Példák: One Piece, Pokémon, Digimon
 
<gallery>
 
<gallery>
56. sor: 74. sor:
 
Image:Digimon.png|Digimon
 
Image:Digimon.png|Digimon
 
</gallery>
 
</gallery>
 
+
<br />
 
*Dráma: „A líra és az epika mellett a három alapvető műnem egyike, az alapvetően párbeszédekre (dialógusokra) épülő, többnyire színházi előadásra szánt irodalmi alkotások...” részlet abból a könyvből amit olvasnod kéne ahelyett, hogy itt lebzselnél: Irodalom tankönyv.
 
*Dráma: „A líra és az epika mellett a három alapvető műnem egyike, az alapvetően párbeszédekre (dialógusokra) épülő, többnyire színházi előadásra szánt irodalmi alkotások...” részlet abból a könyvből amit olvasnod kéne ahelyett, hogy itt lebzselnél: Irodalom tankönyv.
 
Példák: Ouran High School Host Club, Love Hina,
 
Példák: Ouran High School Host Club, Love Hina,
63. sor: 81. sor:
 
Image:678c1f2c1a0f3214f94f6fe92d00dfaec3be5aa1.jpg|Love Hina
 
Image:678c1f2c1a0f3214f94f6fe92d00dfaec3be5aa1.jpg|Love Hina
 
</gallery>
 
</gallery>
 
+
<br />
*Horror: vér, harc, vér, belek, vér, vámpírok, vér, kereszt, vér. Mi kell még?
+
*Horror: vér, harc, vér, belek, vér, vámpírok, vér, kereszt, vér. Ha felnőtteknek szól akkor [[pinavér]] is.
 
Példák: Hellsing, Blood+, Tinity Blood, Vampire Hunter D, D Gray Man, vér.
 
Példák: Hellsing, Blood+, Tinity Blood, Vampire Hunter D, D Gray Man, vér.
 
<gallery>
 
<gallery>
73. sor: 91. sor:
 
</gallery>
 
</gallery>
  
 
+
<br />
Hárem: amikor egy otaku álma végre valóra válik: anime lányok veszik körbe főhősünket. Néha hősünk ügyet se vet rá, csak a saját bajaival foglalkozik. Esetenként pikáns jelenetekkel megspékelve.
+
*Hárem: amikor egy otaku álma végre valóra válik: anime lányok veszik körbe főhősünket. Néha hősünk ügyet se vet rá, csak a saját bajaival foglalkozik. Esetenként pikáns jelenetekkel megspékelve. Általában mindenki unatkozik, beleértve azt is aki nézi.
 
Példák: Ouran High School Host Club, Love Hina
 
Példák: Ouran High School Host Club, Love Hina
 
<gallery>
 
<gallery>
80. sor: 98. sor:
 
Image:768262da3e5aab68971c640f79eca735f4aa197f.jpg|Love Hina
 
Image:768262da3e5aab68971c640f79eca735f4aa197f.jpg|Love Hina
 
</gallery>
 
</gallery>
 +
<br />
  
Image:Quality6.jpg|D Gray Man
 
  
*Robotos (Mecha [mecsa]^): amikor emberek helyett robotok verekednek/lövöldöznek egymással/egymásra.
+
*Robotos (Mecha [mecsa]^): amikor emberek helyett robotok verekednek/lövöldöznek egymással/egymásra. Japánban nem oktatnak fizikát.
 
Példák: Neon Genesis Evangelion, Full Metal Panic, Code Geass, Gurren Lagann
 
Példák: Neon Genesis Evangelion, Full Metal Panic, Code Geass, Gurren Lagann
 
^: egyesek [meka] –ként ejtik. Viszont a Mekka az már más...
 
^: egyesek [meka] –ként ejtik. Viszont a Mekka az már más...
91. sor: 109. sor:
 
Image:Kaminaclose_hr.png|Gurren Lagann
 
Image:Kaminaclose_hr.png|Gurren Lagann
 
</gallery>
 
</gallery>
 +
<br />
  
*Science Fiction: jövőben játszódó történetek, amikor egy várost/országot/világot lerombolták robotok/földönkívüliek/robbanások. Repülés az űrben.
+
*Science Fiction: jövőben játszódó történetek, amikor egy várost/országot/világot lerombolták robotok/földönkívüliek/robbanások.  
 
Példák: Cowboy Bebop, Ghost in the Shell, Akira
 
Példák: Cowboy Bebop, Ghost in the Shell, Akira
 
<gallery>
 
<gallery>
99. sor: 118. sor:
 
Image:Death_note_america.png|A Kira
 
Image:Death_note_america.png|A Kira
 
</gallery>
 
</gallery>
 +
<br />
  
*Shōjo [sódzsó] (esetleg shoujo-nak is írják)^ : (japánul: kislány) fiatalabb lányoknak készülő rajzfilm, nagyon cuki karakterdizájnnal (ahol még a főellenség is így van megrajzolva).
+
*Shōjo [sódzsó] (esetleg shoujo-nak is írják)^ : (japánul: kislány) fiatalabb lányoknak készülő rajzfilm, [[kawaii]] karakterdizájnnal (ahol még a főellenség is így van megrajzolva).
 
Példák: Sailor Moon, Hamtaro, Cardcaptor Sakura, Digi Carrot
 
Példák: Sailor Moon, Hamtaro, Cardcaptor Sakura, Digi Carrot
 +
<gallery>
 +
Image:Sailor_moon_pedo.jpg|Sailor Moon
 +
Image:Chris_hansen_hr.jpg|Cardcaptor Sakura
 +
Image:Carrot.jpg|Digi Carrot
 +
</gallery>
 +
<br />
  
Shōnen [sónen] (esetleg shounen)^: (japánul: fiatal fiú) -knak készült animék. A kellő hangulatfokozás érdekében főcímzenéik zúzósabb zenék.
+
*Shōnen [sónen] (esetleg shounen)^: (japánul: fiatal fiú) -knak készült animék. A kellő hangulatfokozás érdekében főcímzenéik death metal zenék.
Példák: Naruto, Bleach, Full Metal Alchemist, Digimon, Pokémon,  Yu-Gi-OH
+
Példák: [[Naruto]], Bleach, Full Metal Alchemist, Digimon, Pokémon,  Yu-Gi-OH
 +
<gallery>
 +
Image:Naruto_jesus.png|Naruto
 +
Image:Bleach_quality2.jpg|Bleach
 +
Image:Ed_pimp_ring.jpg|Full MEtal Alchemist
 +
Image:Yugioh_deviantart2.png|Yu-Gi-Oh
 +
</gallery>
 +
<br />
 +
 
 +
*Sport: sportról szóló animék. Foci, röplabda, autóverseny, ping-pong, go, domino, stb.
 +
Példák: The Prince of tennis, Captain Tsubasa
 +
<gallery>
 +
Image:All_sensations_pass_through_the_anus.JPG|The Prince of tennis
 +
Image:Akagi_ron.gif|Captain Tsubasa
 +
</gallery>
 +
<br />
  
^: akiknek nincs o betűjük vízszintes vonallal, azok írják ou-nak. A japán nyelvben a magánhangzó megkettőzése az „u” betű jelével történik, ezért.
 
  
*Sport: sportról szóló animék. Foci, röplabda, autóverseny, go, akármi.
+
*Pszichológiai: Minnél több fordulat van belezsúfolva a cselekménybe, hogy még nagyobbat üssön. Ezeknek a történeteknek a többségét nem fejezik be, és semmilyen közük nincs az esemény főszálához. Filozófikus párbeszédek a jellemzők, amiket a fordító csoportok képtelenek átvinni angolba, ezért mi buta gaijinok soha nem érthetjük meg őket. Bárki elkészítheti a saját pszichológiai animéjét, hogy időrendben fordítva írja meg a történetet.
Példák: The Prince of tennis, Captain Tsubasa
+
Példák: Death Note, Neon Genesis Evangelion, Code Geass,
 +
<gallery>
 +
Image:Death_note_gay.jpg|Death Note
 +
Image:Evangelion_quality.jpg|Neon Genezis Evangelion
 +
Image:Anime_cinamon.jpg|Code Geass
 +
</gallery>
 +
<br />
  
*Pszichológiai: Minnél több fordulat van belezsúfolva a cselekménybe, hogy még nagyobbat üssön. Előfordul, hogy egy zseni főhős áll a középpontban. Filozófikus párbeszédek a jellemzők.  Ezek azok az animék, amiket ha megnéz az ember, marha okosnak érzi magát. Frankón, próbáljátok ki!  „Animu mind fuck” A kritikusok szerint "könnyű ilyet csinálni, csak fordítva kell megírni a történet".
 
Példák: Death Neon Genesis Evangelion, Note, Code Geass,
 
  
*Oktató: Minél többet tudsz, anál jobb!
+
*Oktató: a DVD-k mellé poszter helyett diplomákat adnak japánban ezek mellé
 
Példák: Gallery Fake, Hetalia Axis Powers
 
Példák: Gallery Fake, Hetalia Axis Powers
 +
<gallery>
 +
Image:Mother.jpg|Gallery Fake
 +
Image:Anime_russia.jpg|Hetalia Axis Powers
 +
</gallery>
 +
<br />
 +
 +
==Említésre méltó műalkotások==
 +
<gallery>
 +
Image:Quality1.jpg
 +
Image:Quality2.jpg
 +
Image:Quality3.jpg
 +
Image:Quality4.jpg
 +
Image:Quality5.jpg
 +
Image:Quality6.jpg
 +
Image:Quality7.jpg
 +
Image:Quality8.jpg
 +
Image:Quality9.jpg
 +
Image:Quality10.jpg
 +
Image:Quality11.jpg
 +
Image:Quality12.jpg
 +
</gallery>
 +
  
[[Category:Japán]]
+
[[Category:Anime]][[Category:Japán]]

A lap jelenlegi, 2010. január 3., 17:00-kori változata


Jelenleg az összes cikkünk SILÁNY. Segíthetsz jobbá tenni őket, úgy, hogy TELJESEN ÚJRAÍROD AZ ÖSSZESET.


Egy átlagos jelenet egy japán animációs filmből
Japán főzőshow anime
Csak a google segítségével keressünk animéket, mert csak a legjobbakat dobja ki találatként
Átlagos japán óra a tokiói képzőművészeti egyetemen
Japán rajzfilm a világháborúról, otakuk számára is érthető formában

Anime szó származása: animalsex rövidüléséből. Származási hely: Japán. Míg japánban anime alatt mindenféle rajzfilmet értenek, addig nyugaton csak és kizárólag a japánok keze által, pedofilok számára készült rajzfilmeket értik. A szó nem megfelelő használata az Otakuk haragját válthatja ki.

PROTIP: ha most ismerkednél az animékkel, de nem tudod, hogy mit nézz, akkor látogass el a lohere.net exkluzív Anime listájára és bizonyosodj meg róla, hogy még véletlenül sem egy olyan animének látsz neki, ami ott fel van tüntetve.

Kialakulása

Manga azóta létezik, mióta a japánok tudnak rajzolni. Anime pedig azóta, mióta Pearl Harbor megtámadásakor rengeteg videokazettát zsákmányoltak, és sikeresen lemásolták Walt Disneyt. Évszámot, helyet, időt, nevet teljesen felesleges írni, azért mert az egyszeri olvasó úgyis csak elfelejti, nekem pedig utána kéne járnom.

Jellemzői

Ha meglátunk egy rajzot, rajzfilmet, 95%-os valószínűséggel rá tudjuk vágni hogy: „ez anime!” ha a következő tüneteket fedezzük föl:

  • Izzadtságcsepp: a vígjátékok leggyakoribb eleme. Ha valaki nagyon „lefárad”, vagy kínos helyzetbe keveredik, a feje mellett és felett jelenik meg egy hatalmas csepp. Ez többnyire társul a megfelelő fáradt, vagy döbbent arckifejezéssel, de működik háttal álló, vagy meglepetését titkolni akaró szereplővel is. Minden második percben van egy olyan jelenet, amiben látható izzadságcsepp.
  • Sírás: ha egy szereplő sír, általában patakként folyik, vagy szökőkútként csobog a könny a szeméből. Ezért veszi japánt tenger körül.
  • Sebességvonalak: többnyire az állóképek mögött, a háttér helyén láthatók. A mozgás gyorsaságát az amerikai képregények is gyakran vonalakkal jelzik – az animében ilyenkor a háttér helyét teljesen a sebességvonalak veszik át. Teljes Pokémon epizódok hozhatóak létre állóképekből, amik mögött csíkok mozognak.
  • Aránytalan fej
  • Aránytalan szemek: az aránytalan fej 25-90%-át kell, hogy elfoglalják, és több színből kell, hogy álljanak, mint a karakter maga.
  • Aránytalan felsőtest: kisebb kell legyen a szemnél
  • Aránytalan végtagok: ez nem teljesen igaz, csak vastagságban, hosszban és átmérőben kell, hogy aránytalanok legyenek
  • Aránytalan nemiszervek: Ezzel kompenzálnak a japók.
  • Elbaszott hajszínek: Mindenkinek kék, zöld, vagy minimum rózsaszínű a haja, legalább így valahogy megkülönböztethetőek a generál lárvaarcú szereplők. Bármilyen hajszín választható a szivárvány színei közül, egyetlen kitétel, hogy természetellenes kell, hogy legyen.
  • Chibi (super deformed): (a közismert Chibo kávé japán megfelelője Chibi, a karakterek és az elbaszott kávébabok közti hasonlóság miatt használatos) kis, szándékosan 10.000%-osan kawaii karakterdizájn, ami azért van, hogy a rajongó lányok még több dolgot tudjanak aggatni a telefonjaikra, táskáikra, mivel a fél karukat odaadnák egy chibi Sasuke vagy Ichigo nyakláncért.

Természetesen akadnak kivételek: Hayao Miyazaki animéi mentesek ezektől a mindennapi animés kifejezőeszközöktől: például a karaktereknek normális szemeik vannak, viszont ehelyett 7 éves lányok és a kapitalista patkányok környezetrombolása ellen küzdenek.

Műfajok

Ha az egyszeri ember azt hiszi: „ez rajzfilm, ez gyerekeknek való”, nagyon nagyot téved. Az animékben megtalálhatok ugyanúgy műfajok, mint a normális filmekben: (természetesen éles határok nem húzhatók)

  • Vígjátékok: manapság humor nélkül, vicces jelenet nélkül nem készülhet se film, se rajzfilm. A külön erre specializálódott animék vagy paródiák - más rajzfilmek kifigurázásával érik el, hogy a néző nevessen. A legtöbb japán vicc arról szól, hogy a főhős szeret egy lányt, de nem meri elmondani, a lány viszont retardált és nem fogja fel, hanem félreérti XD

Példák :Exel Saga, Lucky Star, Azumanga Daioh


  • Akció: az ilyen animék lényege, hogy van egy főgonosz, riogatja a népeket, és a főhős, kinek ereje mindig több mint 9000, és jól legyőzi azt. Azért, hogy a sorozat jó sokáig tartson, először a főhősnek sok részen keresztül edzenie kell – egyes esetekben legelőször sikerül jól kikapnia a főellenségtől – aztán a katonáin, parancsnokain, kapitányain keresztül eljutnia hozzá, hogy aztán 5-10 részen keresztül harcoljanak.

Egy átlagos harci jelenet:

  1. Főhős találkozik élete legnehezebb ellenfelével akiről eddig még nem hallott
  2. 2 részen át elmesélik egymásnak, hogy mennyire meg fogják ölni egymást, de a másik ezt nem hiszi el
  3. 3 részen át alapvető technikákkal harcolnak, mint például karddal csapkodás. Ezután valamelyikük nyerésre áll, ezért a másik energiát gyűjt, hogy erősebb legyen
  4. 2 részen át energiát gyűjt miközben meséli, hogy mennyivel erősebb lett, és így biztosan meg fogja ölni ellenfelét. Ellenfele rendes, ezért kivárja, amíg végez.
  5. 4 részen át küzdenek és véresre verik egymást
  6. Ezután a 2-ik pontra vissza lehet ugrani akárhányszor
  7. A főhős összegyűjti utolsó energiáit és felfedez egy támadást amiről még nem hallott, viszont tökéletesen tudja alkalmazni
  8. Ezzel legyőzi a főellenséget, mire megérkeznek a felmentő barátai, hogy megkérdezzék tőle: "Ugye nem esett bajod?"


Példák: Dragon Ball Z, Naruto, Bleach, Inuyasha


  • Kaland: nem megyek iskolába, helyette egyedül legyőzetem a világot másokkal.

Példák: One Piece, Pokémon, Digimon


  • Dráma: „A líra és az epika mellett a három alapvető műnem egyike, az alapvetően párbeszédekre (dialógusokra) épülő, többnyire színházi előadásra szánt irodalmi alkotások...” részlet abból a könyvből amit olvasnod kéne ahelyett, hogy itt lebzselnél: Irodalom tankönyv.

Példák: Ouran High School Host Club, Love Hina,


  • Horror: vér, harc, vér, belek, vér, vámpírok, vér, kereszt, vér. Ha felnőtteknek szól akkor pinavér is.

Példák: Hellsing, Blood+, Tinity Blood, Vampire Hunter D, D Gray Man, vér.


  • Hárem: amikor egy otaku álma végre valóra válik: anime lányok veszik körbe főhősünket. Néha hősünk ügyet se vet rá, csak a saját bajaival foglalkozik. Esetenként pikáns jelenetekkel megspékelve. Általában mindenki unatkozik, beleértve azt is aki nézi.

Példák: Ouran High School Host Club, Love Hina



  • Robotos (Mecha [mecsa]^): amikor emberek helyett robotok verekednek/lövöldöznek egymással/egymásra. Japánban nem oktatnak fizikát.

Példák: Neon Genesis Evangelion, Full Metal Panic, Code Geass, Gurren Lagann ^: egyesek [meka] –ként ejtik. Viszont a Mekka az már más...


  • Science Fiction: jövőben játszódó történetek, amikor egy várost/országot/világot lerombolták robotok/földönkívüliek/robbanások.

Példák: Cowboy Bebop, Ghost in the Shell, Akira


  • Shōjo [sódzsó] (esetleg shoujo-nak is írják)^ : (japánul: kislány) fiatalabb lányoknak készülő rajzfilm, kawaii karakterdizájnnal (ahol még a főellenség is így van megrajzolva).

Példák: Sailor Moon, Hamtaro, Cardcaptor Sakura, Digi Carrot


  • Shōnen [sónen] (esetleg shounen)^: (japánul: fiatal fiú) -knak készült animék. A kellő hangulatfokozás érdekében főcímzenéik death metal zenék.

Példák: Naruto, Bleach, Full Metal Alchemist, Digimon, Pokémon, Yu-Gi-OH


  • Sport: sportról szóló animék. Foci, röplabda, autóverseny, ping-pong, go, domino, stb.

Példák: The Prince of tennis, Captain Tsubasa



  • Pszichológiai: Minnél több fordulat van belezsúfolva a cselekménybe, hogy még nagyobbat üssön. Ezeknek a történeteknek a többségét nem fejezik be, és semmilyen közük nincs az esemény főszálához. Filozófikus párbeszédek a jellemzők, amiket a fordító csoportok képtelenek átvinni angolba, ezért mi buta gaijinok soha nem érthetjük meg őket. Bárki elkészítheti a saját pszichológiai animéjét, hogy időrendben fordítva írja meg a történetet.

Példák: Death Note, Neon Genesis Evangelion, Code Geass,



  • Oktató: a DVD-k mellé poszter helyett diplomákat adnak japánban ezek mellé

Példák: Gallery Fake, Hetalia Axis Powers


Említésre méltó műalkotások