Gyűrűk Ura (film)

Innen: IKM
A lap korábbi változatát látod, amilyen Vazsin (vitalap) 2010. augusztus 8., 15:54-kor történt szerkesztése után volt. (Új oldal, tartalma: „A Gyűrűk Ura egy nagyon híres <strike>szépirodalmi alkotás</strike> WC-papírokra írott ponyvaregény alapján készült megafilmtrilógia. Írója, Tolkien*, termé…”)
(eltér) ← Régebbi változat | Aktuális változat (eltér) | Újabb változat→ (eltér)
Jump to navigation Jump to search

A Gyűrűk Ura egy nagyon híres szépirodalmi alkotás WC-papírokra írott ponyvaregény alapján készült megafilmtrilógia. Írója, Tolkien*, természetesen magyar, s állítólag az itteni tapasztalatai alapján írta meg könyvét a magyar horthysta diktatúrából kiábrándulva.

A Gyűrűk Ura (Lord of the Rings, de az igaz magyarok ezt e nevét nem ismerik)egy nagyon epikus műből készült epikus film. Látszólag arról szól persze, hogy a főszereplők egy náluknál hatszorta hosszabb lóbaszó karddal/baltával/husánggal vagy sorozatlövő íjjal (IGENBAZMEG EZ EGY FANTASY NEM TUDTAD?) irtják a cigányokat a csúf orkokat, akik természetesen az arab terroristákat idézik fel a nézőben (meg a nácikat, természetesen). Ám egyes elemzők szerint a Gyűrűk Ura a korabeli viktoriánus erkölcsi korlátok miatt a látens homoszexuális kapcsolatok lehetetlensége miatti kielégületlenség kifejeződése.

Sokak szerint Star Wars-lopás az egész. Ez bár vitatható, de elvileg hihető, hiszen a Red Alert óta tudjuk, hogy időutazás létezik. Így nem elképzelhetetlen, hogy Tolkien Sztálin kegyeit megnyerve előrement az időben, és rácsodálkozott Lucas filmjeire. Aztán eszébe ötlött, hogy milyen jó lenne már ezt megírni könyvben, elvégre a korabeli nézők/olvasók is kaphatók efféle faszságokra. Így kicsit lebutította a technológiát, s voila: megszületett a "Star Wars a középkorban". De, ha a regény nem is Star Wars-lopás, a film már mindenképp George Lucas rendkívül eredeti filmjeitől lopott.

*Tudtad-e? Hogy Tolkien neve eredetileg Tolk Jenő volt, csak angliai természetesen amerikai emigrációja után változtatta meg, hogy ne nézzék alsóbbrendű fajnak híres enber lehessen. Ám apját nagyon tisztelte, így a Tolkot semmiképp sem akarta elveszteni, ezért összevonta a Tolkjent, s az "Ő"-t lecsípte a végéről.